Evlerde özellikle hanımların çok defa dert yandığı sorunlardan birisi de tıkanan mutfak lavabolarıdır. Bu tıkanıklığın yaşanma sebebi evye temizliğine dikkat edilmemesinden kaynaklanmaktadır.

Mutfak lavabosu tıkanıklıklarının meydana gelmemesi için mutfak lavabosu daima temiz bırakılmalıdır. Ve bulaşıklar yıkandıktan sonra iyi bir temizlik gerçekleştirilmelidir.

Mutfaklarda, yemek kalıntılarının lavabolarda birikmesi sonucunda mutfak lavabosu açma, işlemine gerek duyulmaktadır.

Mutfak pis su gider borularının tıkanmasında en büyük etken yemek artıkları ve bitkisel yağlardır. Önlem alınmadığı zaman sonu tadilata kadar giden bu sorunların önüne geçmek çok kolaydır. Tıkanıklığın önüne geçmek için bulaşık yıkarken tabakların dibinde kalan yemek artıklarını evyenin içinde biriktirerek çöpe atmak gerekmektedir.

Sık sık tekrarlanan bir sorun olan mutfak gideri tıkanmaları sonucunda geri taşmalar yaşanabilir. Tıkanan mutfak giderlerinde tekrarlanan bu sorunları lavabo açıcı gibi kimyasallar kullanarak açmak tesisata zarar vereceği gibi kalıcı bir çözüm değildir.

mutfak lavabolarını açmanın farklı yolları vardır. Eski yöntemlere açmaya çalışılan tıkanmış mutfak lavaboları tıkanmaya devam edecektir. Mutfak lavabolarındaki tıkanmaları gidermek günümüz teknolojisi sayesinde çok daha etkilidir. Kameralı sistemlerle açılan tıkanmış mutfak giderleri daha etkin kullanım sağlamaktadır.

Robot makinelerde bulunan kameralar sayesinde tıkanan mutfak lavabosu giderini açmak çok daha kolay olmaktadır.  Robot makinelerin diğer bir avantajı ise kırma dökme işlemi yapmadan tıkanmaları gidermesidir.  Kırmadan tıkanıklık giderme imkanı sağlayan bu cihazlarla uzun süren etkin bir kullanım sağlanıyor.

Aydın ilinde hizmet vermekte olan Acil Gider Açma Servisimiz diğer firmaların arasında en uygun ve en iyi kalitede hizmetler vermektedir.

Tıkanan arızalanan mutfaklarda parça değişimlerini ucuz malzemeler ile yapıp tekrar arızalar yaşanması yerine ve ilerki zamanda aynı arızaların tekrarlanmaması için kaliteli malzemeyi en uygun fiyatlarla temin eden firmamızdan hizmet alabilirsiniz.